2010.12.28.
23:18

Írta: idiotique

Médiatörvény - II. felvonás

"Veszélyeztetik a demokráciát Magyarországon" címmel írt jegyzetet a keddi Washington Postba Anne Applebaum történész-újságíró. A szerző az új magyar médiatörvény kapcsán aggódik a magyar szabadságért.

Írásában arra figyelmeztet, hogy míg Fehéroroszországban erőszakkal védik a diktatúrát, addig Magyarországon a demokrácia alakul az egypártrendszer irányába adminisztratív eszközökkel. Ebbe az irányba tett lépésként értékeli a szerző az új médiatörvényt.
Applebaum szerint amikor az USA alkotmányának szerzői a többség zsarnokságától tartottak, akkor az olyan típusú politikusokra gondolhattak, mint amilyen Orbán Viktor.

Index- 2010.12.28.

Anne Applebaum amerikai származású történész és újságíró. Ma a Washington Post szerkesztőségének tagja és a jelenlegi lengyel külügyminiszter felesége.

Munkásságának fő mérföldkövei közé tartozik a The Economist-nál újságíróként töltött évek, mely időszakot (1980-as évek ill. a '90-es évek eleje) a közép- és kelet-európai kommunista országok szociális, politikai és gazdasági átalakulásának vizsgálatával és ennek tudósításával töltött.

A 2003-ban 'The Gulag: A History' címmel megjelent, a Gulágról szóló történelmi könyvéért 2004-ben Pulitzer-díjat kapott.

2010 december 14-én Budapesten, a Terror Háza Múzeumban Petőfi Sándor-díjjal tüntették ki a közép-kelet-európai kommunizmusra irányuló történelmi kutatásaiért. Az ünnepségen részt vett Kövér László, Balog Zoltán és Navracsics Tibor, vezető fideszes politikusok.

 

Érdemes végigböngészni, akár órákat rászánni, KIK és MIKET írnak rólunk a világban. Mert írnak, ami már önmagában is sokat jelent egy 10.000.000. főt magának tudható kis országnál, méghozzá nem is keveset. Nem csak sokat jelent, ijesztő, mert ilyenkor jön rá az ember hogy mekkora nagy szar van. Az egy dolog hogy itthon miket hordanak össze és mit köpködnek egymásra, de amikor egy csipszar országról cikkeznek világszerte, az jelent valamit.

Egy ízelítő azoknak a külföldi lapoknak és hírportáloknak a listájából, melyek bíráló véleményt jelentettek meg az új magyarországi médiatörvényről és aggodalmukat fejezték ki a sajtószabadság korlátozásával kapcsolatban az elmúlt egy hét során:

The New York Times

The Wall Street Journal

Financial Times

Amnesty International

The Economist

The Times

European Commission

NASDAQ

BBC

Reuters

Spiegel

Welt

El Pais

El Mundo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szólj hozzá!

Címkék: politika sajtószabadság médiatörvény

A bejegyzés trackback címe:

https://camouflage.blog.hu/api/trackback/id/tr462545155

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása